Цитата:
Сообщение от Roman Poltava
Літом 2013 мені подарували пагін від неколючої ожини. я іі прикопа в тіні і кожен день двічі поливав. В жовтні зявились корінці. Весною відкопав і розрізав на саженці. Вийшло 8 шт . Начитавшись порад в неті , в цьому році прикопав декілька пагонів невідділяючи від куща, під почками зробив поперечні порізи, землю поливав .Але корінців не має. Що зробив не так? Перший раз все так легко вдалося. Як взагалі потрібно нанести порізи під почками на пагоні (вздовж, впоперек чи іншим чином)?
Щодо розмноження ожини черенками також виникли запитання.Якщо нарізати восени черенки з 2-3почками і поставити в воду верньою частиною черенка то можна отримати через певний час корінці. Коли потрібно( в якому місяці) поставити черенки в воду? І коли різати черенки (зараз чи коли настануть морози)?
|
Роман, вы ищете самые сложные, неэффективные и даже убыточные пути.
Наиболее простой и эффективный путь - укоренение верхушек. Один побег с разветвлениями даст больше укоренений, нежели прикопанный побег. При этом (укоренение верхушек) сохраняете побег для плодоношения, а в случае прикопки - нет.
Черенкование побегов - сложный и долгий путь, требующий создания специальных условий и длительного их поддержания (как со смородиной, втыкнуть и все, не получится). Этот метод приносит реальные плоды только в спец.оборудованных питомниках (хотя бы кустарным способом).