Показать сообщение отдельно
Старый 01.05.2023, 11:59   #1000
pacat
Освоившийся
 
Регистрация: 18.10.2016
Адрес: Київ
Сообщений: 134
Сказал(а) спасибо: 172
Поблагодарили 453 раз(а) в 109 сообщениях
pacat is a glorious beacon of lightpacat is a glorious beacon of lightpacat is a glorious beacon of lightpacat is a glorious beacon of lightpacat is a glorious beacon of light
По умолчанию Re: Абрикос. Проблемы выращивания. Влияние погоды на урожай.

Цитата:
Сообщение от sim Посмотреть сообщение
Це ж ці гілки зрізати і в топку? Чи спостерігати, может відійдуть?

Все зрізати і спалити (і не лише у випадку моніліозу, але й інших хвороб) - звичайно доречно, щоб не допустити поширення. Але, зауважмо, що цієї цілі (непоширення грибка)- досягти абсолютно не можливо, бо навіть якби вирізати всі абрикоси в Україні моніліоз нікуди не зникне. А коли ви ростили 4-5 років дерево, і воно тепер постраждало, ви легко його зріжете (ну або хоча б скелетні гілки 1 порядку) і знову будете плекати нове 4-5 років?


В мене були випадки в саду, коли мені давали радикальні поради: бактеріальний опік груші? - викорчовуйте дерево і спаліть; щитовка на сливі - зрізайте дерево і спаліть. Якби так все робив, то половини дерев в саду вже б не було.
Але грушу я вилікував, перещепив - успішно росте і плодоносить досі. З щитовкою теж справився.
Тому поради - річ хороша (і добре коли є від кого їх почути, як цей форум), але я завжди шукаю, як кажуть, золотої середини: що можна врятувати - пробую врятувати.

Вам звісно, якщо є можливість зрізати гілки і при тому зберегти дерево - зрізайте і спаліть. Але якщо все дерево чорне (як абрикоси в Дніпрі) що тут зрізати - це вже питання!?

Поділився своєю думкою, бо теж серце болить, коли бачу як почорніли мої абрикоси, хоча і кропив. А зрізати все - рука не піднімається
__________________
Повага до людей є повагою до самого себе (Дж. Голсуорсі)
Мій блог по садівництву https://dyvosad.webnode.com.ua
pacat вне форума   Ответить с цитированием
7 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Marta (06.05.2023), Moroz (15.05.2023), PAV-16 (03.05.2023), Восторг1 (07.05.2023), Нина (02.05.2023), Оксана_Чер (02.05.2023), Света Ш (16.05.2023)